جدید‌ترین شیعیان بازداشت شده در عربستان

جدید‌ترین شیعیان بازداشت شده در عربستان shia muslim                   
وی از نیروهای نظامی در عربستان به شمار می‌رود و در مرکز دفاع شهری شهر "العوامیه" مشغول بکار است. علت بازداشت وی تا به این لحظه مشخص نشده اما خانواده اش به شدت نگران سرنوشت وی هستند.

به گزارش مصاف به نقل از شیعه آنلاین:
اخبار رسیده از مناطق شیعه نشین در عربستان سعودی حاکی از آن است که طی چند روز گذشته نیروهای امنیتی وابسته به رژیم آل سعود، دست کم سه تن از شیعیان فعال را بازداشت و به محل نامعلومی منتقل کرده اند.

گفته می شود ابتدا "علی تقی آل ربح " از محل کارش بازداشت و به مرکز پلیس "قطیف" و از آنجا به محل نامعلومی منتقل شد.

گفتنی است وی از نیروهای نظامی در عربستان به شمار می رود و در مرکز دفاع شهری شهر "العوامیه" مشغول بکار است. علت بازداشت وی تا به این لحظه مشخص نشده اما خانواده اش به شدت نگران سرنوشت وی هستند.
نفر دوم بازداشت شده،”احمد آل ربیع” است. او که برادر زندانی بی گناه "حسین آل ربیع" است، بدون هیچ دلیل و اتهامی توسط نیروهای پلیس آگاهی  منطقه "رفحاء" بازداشت و به زندان "الدمام" انتقال داده شد.

سومین بازداشتی چند روز اخیر در عربستان، "فوزان الحربی" فعال حقوق بشری بوده که از اعضای هیئت مؤسسان جمعیت حقوق سیاسی شهروندی عربستان "حسم" به شمار می رود.
این نهاد حقوق بشری  با صدور بیانیه ای، هیئت تحقیق و آگاهی دادستانی کشور را آلت دست وزارت کشور قلمداد کرده و افزود: ارتباط میان دادستانی و وزارت کشور باعث شده تا فعالان حقوق بشری از فعالیت های بشردوستانه خود منع شوند و با فرض شديد ترين مجازات عليه ايشان موجب می شوند تا اصلاح سیاسی در کشور صورت نپذیرد.

کلید واژه های مطلب: جدید‌ترین   شیعیان   بازداشت   شده   در   عربستان   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.