برگزاری همایش نهضت حسینی در آمریکا

برگزاری همایش نهضت حسینی در آمریکا shia muslim                   
قیام عاشورا بر مخالف با ظلم و ستم و دشمنی پایه گذاری شد تا شیوه ای انسانی و تکمیل کننده مکارم اخلاقی باشد که پیامبران آسمانی برای انسان‌ها به ارمغان آوردند.

به گزارش مصاف به نقل از شیعه آنلاین:
اخبار رسيده از ايالت "ميشيگان" آمريکا حاکي از آن است که طبق روال هر ساله، همايش سالانه نهضت حسيني عليه السلام، در اين ايالت برگزار شد.

گفته مي شود،‌ اين همايش با حضور صدها تن از شیعیان و محبان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام با عنوان "امام حسین در وجدان بشریت" برگزار گرديد.

ناگفته نماند شخصیت های دینی و دانشگاهی برجسته ای در این همایش شرکت کرده و به سخنراني در مورد اهمیت قیام امام حسین علیه السلام و ديگر موضوعات مرتبط پرداختند.

در همين راستا "بهاء الدین الخاقانی" از اعضای برگزار کننده این همایش طي اظهاراتي گفت: سيد الشهداء، حضرت أبا عبدالله عليه السلام قیام کرد تا توحید و عبودیت واقعی به خداوند متعال را نشان داده و نفس ها را با هدف آزادی انسان در علم و معرفت آزاد سازد.

وی در ادامه افزود: قیام عاشورا بر مخالف با ظلم و ستم و دشمنی پایه گذاری شد تا شیوه ای انسانی و تکمیل کننده مکارم اخلاقی باشد که پیامبران آسمانی برای انسان ها به ارمغان آوردند.

او همچنين نهضت امام حسین عليه السلام را برای حفظ کرامت انسانیت توصیف کرد و افزود: این قیام رخ داد تا ظلم و خواری و هر آنچه به جهالت، پسرفت، تندروی، فساد و خونریزی مرتبط باشد را پایان دهد.

وي ادامه داد: امام حسين عليه السلام بر این اساس خون خود و اهل بیتش عليهم السلام را تقدیم کرد تا وجدان ها بیدار شده و مردم را به علم و معرفت و توحید و عبودیت پروردگار سوق دهد. این نهضت کاملا اصلاحی و در راه تمدن اسلامی انسانی واقعی صورت گرفت.

کلید واژه های مطلب: برگزاری   همایش   نهضت   حسینی   در   آمریکا   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.