اولین یادواره 63 شهید هنرمند استان گلستان برگزار شد

اولین یادواره 63 شهید هنرمند استان گلستان برگزار شد shia muslim                   
- اولین یادواره 63 شهید هنرمند استان گلستان، به مناسبت روز هنر انقلاب اسلامی و شهید اهل قلم آوینی، در کردکوی برگزار شد.

 به گزارش مصاف به نقل از ایرنا در این مراسم که روز چهارشنبه با حضور مسئولان استان و شهرستان، روحانیون، خانواده های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم در سالن شهید بهشتی ارشاد کردکوی برگزار شد، دکتر ˈحسین کریمی اولˈ جانشین سپاه نینوای استان گلستان در باره شهیدان و هنر اسلامی و انقلابی سخن گفت.

یکی از بخش های این یادواره، دکلمه خوانی در وصف شهدا توسط نویسنده اهل قلم ˈحدیثه سادات حسینیˈ هنرمندی جوان علی آبادی بود که هنر اسلامی انقلابی را در این یادواره به نمایش گذاشت.

ˈکریم معزیˈ شاعر فرهیخته اشعاری را در وصف لاله های سرخ حسینی شهدای گرانقدر اسلام و انقلاب سرود که مورد استقبال همگان قرار گرفت.

در ادامه دکتر ˈغلام رضا منتظریˈ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان سخنانی را به یاد سید شهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی و هنر اصیل اسلامی ارائه کرد.

هم چنین کربلایی ˈعلی اکبر بسطامیˈ مداح و ذاکر اهل بیت (ع) با نوای دلنشین فضای یادواره شهدا را معنوی کرد و اشک را بر دیدگان پدران و مادران شهدا جاری ساخت.

در این یادواره هم چنین از کتاب ˈپلاک 7ˈ که به معرفی شهدای هنرمند استان گلستان می پردازد رونمایی شد و فیلم مستند شهید فندرسکی به نمایش درآمد.

یکی دیگر از بخش های دیدنی این یادواره، برپایی نمایشگاه آثار جمع آوری شده از شهدای هنرمند گلستان و تهیه ماکت قبور مطهر شهدای هنرمند بود که بازدیدکنندگان زیادی را به خود اختصاص داد.

ˈابراهیم البرزیˈ یکی از جوانان خوش ذوق و هنرمند کردکوی از ابتدای مراسم مشغول نقاشی چهره سید شهیدان اهل قلم سیدمرتضی آوینی بود که تا پایان یادواره آن را به اتمام رساند و به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کردکوی اهداء کرد.

در پایان نیز از خانواده های 63 شهید شناسایی شده در اولین یادواره شهدای هنرمند استان گلستان تجلیل و تقدیر شد.

در این مراسم معنوی، حجت الاسلام ˈیداله غلامیˈ مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه نینوای گلستان، حجت الاسلام ˈموسی شاعریˈ امام جمعه کردکوی، سرهنگ ˈعباس حسن نیاˈ مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گلستان، ˈرمضان علی الیاسیˈ فرماندار کردکوی، ˈابوالحسن امامیˈ معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و دیگر مسئولان شهرستانی حضور داشتند.

کلید واژه های مطلب: اولین   یادواره   63   شهید   هنرمند   استان   گلستان   برگزار   شد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.