آیت‌الله علوی گرگانی: نباید کثرت غیرشیعیان نظر ما را نسبت به حقانیت شیعه تغییر دهد

آیت‌الله علوی گرگانی: نباید کثرت غیرشیعیان نظر ما را نسبت به حقانیت شیعه تغییر دهد shia muslim                   
یکی از مراجع تقلید شیعیان اظهار کردند: در حال حاضر بیشتر مسلمانان را غیرشیعیان تشکیل می‏‌‏دهند ولی این امر موجب نمی‏‌‏شود کثرت آن‌ها نظر ما را نسبت به حقانیت شیعه تغییر دهد.

به گزارش مصاف به نقل از ابنا ـ آیت‏‌‏الله العظمی سید محمدعلی علوی‌گرگانی امروز در جمع گروهی از دانشجویان مرکز آموزش پاسداری امام حسین(ع) با اشاره به آیاتی از قرآن مجید اظهار کردند: در برابر فرامین الهی گروهی هستند که اهل عمل و اطاعت بوده و هر آنچه از جانب خداست و پیامبر (ص) آورده می‏‌‏پذیرند و گروهی دیگر که اهل خیانت و تقلب بوده و بر اساس دستورات الهی عمل نمی‏‌‏کنند.

ایشان افزودند: انسان‏‌‏ها از کارهای یکدیگر و نیت‏‌‏های دیگران آگاه نیستند و این امر در قضاوت آن‌ها تاثیر می‏‌‏گذارد، اگر تخلف و گناه را به چشم خود ببینیم یا این‌که آثاری مبنی بر آن وجود داشته باشد آنگاه می‏‌‏توانیم میان خوبان و بدان تفاوت قائل شویم چراکه حجاب‏‌‏هایی در این دنیا پیش چشم ما قرار دارد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه خداوند بر همه اعمال و نیت‏‌‏های بندگانش آگاه است و علم غیب دارد و نیز اسرار انسان‏‌‏ها را می‏‌‏داند به همین دلیل قضاوت او کاملاً صحیح است؛ گفتند: اطاعت از خداوند، پیامبر اکرم(ص) و ولی امر انسان را به سعادت می‏‌‏رساند و عقیده داریم شیعه 12 امامی که این چنین است بر حق خواهد بود.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کردند: برادر امام رضا(ع) فردی خلافکار بود؛ روزی گفت چون از اولاد پیامبر(ص) هستیم به دوزخ نخواهیم رفت و امام رضا(ع) در آن هنگام از وی سئوالی پرسید که موجب تحولش شد. امام رضا(ع) از برادرش پرسید آیا پدرمان امام موسی‌کاظم(ع) که همواره اطاعت خدا را به جا می‏‌‏آورد و هیچ خلافی نداشت و تو که هرگونه گناهی را انجام می‏‌‏دهی با هم به بهشت می‏‌‏روید؟ و در این صورت برد با چه کسی است؟ در این هنگام برادرش دریافت که اشتباه از جانب اوست و سید بودن و انتساب به نسل پیامبر (ص) نمی‏‌‏تواند متضمن ورود به بهشت باشد.

ایشان گفتند: در حال حاضر بیشتر مسلمانان را غیرشیعیان تشکیل می‏‌‏دهند ولی این امر موجب نمی‏‌‏شود کثرت آن‌ها نظر ما را نسبت به حقانیت شیعه تغییر دهد.

این مرجع تقلید در پایان اظهار کردند: نجات بشر در گرو پذیرش ولایت است و ملاک ما کثرت طرف مقابل نیست بلکه آنچه از طرف خدا و رسول(ص) برایمان نازل شده معیار عمل است.

کلید واژه های مطلب: آیت‌الله   علوی   گرگانی      نباید   کثرت   غیرشیعیان   نظر   ما   را   نسبت   به   حقانیت   شیعه   تغییر   دهد   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.