نماینده مجلس ترکیه: از باتلاق سوریه خارج شوید

نماینده مجلس ترکیه: از باتلاق سوریه خارج شوید shia muslim                   
نماینده استان کوجاعلی و عضو حزب مخالف جمهوریخواه خلق در مجلس ملی ترکیه با تاکید بر اینکه ترکیه نباید تبدیل به گذرگاه ورود عناصر افراطی به سوریه شود، گفت: آنکارا نباید به هیچوجه از عناصر افراطی در سوریه حمایت کند.

به گزارش مصاف به نقل ازابنا ـ نماینده مجلس ترکیه در پی اتهامات وارده درباره نقش آنکارا در انتقال سلاح شیمیایی به سوریه گفت: سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه باید از باتلاق سوریه خارج شود.

خورشید گونش نماینده استان کوجاعلی و عضو حزب مخالف جمهوریخواه خلق در مجلس ملی ترکیه، در خصوص افشاگریهای سیمور هرش روزنامه نگار آمریکایی درباره نقش ترکیه در انتقال سلاح شیمیایی به سوریه افزود: اگر سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه در سوریه وارد کارهای اشتباه شده باشد، دولت باید سریعا به این کارها پایان دهد و خود را از باتلاق سوریه رها کند.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه نباید تبدیل به گذرگاه ورود عناصر افراطی به سوریه شود، گفت: آنکارا نباید به هیچوجه از عناصر افراطی در سوریه حمایت کند.

نماینده مجلس ترکیه افزود: آنکارا باید از صلح و دمکراسی حمایت کند. صلح در سوریه باید هر چه زودتر برقرار شود و چنین چیزی به نفع ترکیه و همه جهان است.

گونش با اشاره به اینکه بر اساس ادعای سیمور هرش، باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا ۱۶ مه ۲۰۱۳ میلادی در گفت وگو با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه به وی هشدار داده که دولت آنکارا وارد کاری های خطرناک شده و خطوط قرمز را نقض کرده است، گفت: اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد، بسیار تاسف آور است.

وی افزود: اگر این ادعا بی اساس است، دولت ترکیه باید به صورت صریح آن را تکذیب کند.

سیمور هرش تحلیل گر آمریکایی هفته گذشته فاش کرد که سلاح شیمیایی که سال گذشته در حومه دمشق استفاده شد، از طرف دولت ترکیه در اختیار تروریستهای سوری قرار گرفته است.

کلید واژه های مطلب: نماینده   مجلس   ترکیه      از   باتلاق   سوریه   خارج   شوید   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.