آیت الله نوری همدانی: آثار علمی غربی که مراکز علمی ما را قبضه کرده‌اند باید اصلاح شود

آیت الله نوری همدانی: آثار علمی غربی که مراکز علمی ما را قبضه کرده‌اند باید اصلاح شود shia muslim                   
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه علم در غرب راهی به سوی خدا ندارد، تأکید کرد: باید علوم انسانی - اسلامی که توسط استکبار متروک شده را به جریان درآورد و آثار علمی غربی که مراکز علمی ما را قبضه کرده‌اند، اصلاح شود.

 به گزارش مصاف به نقل از مهر، آیت‌الله العظمی حسین نوری‌همدانی، پیش از ظهر یکشنبه در دیدار مشاور وزیر و دبیر و مسئولان ستاد همکاری‌های آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، فعالیت در این ستاد را بسیار مهم دانسته و گفت: ارتباط حوزه و آموزش و پرورش برکات بسیاری برای جامعه و نظام به همراه دارد.

وی علم همراه با اخلاق را بسیار تاثیرگذار خوانده و تصریح کردند: دستیابی به اخلاق اسلامی میسر نمی‌شود، الا با حضور در محضراستاد و الگو و مقتدا.

استاد برجسته حوزه تعلیم و تربیت را دو مقوله جدایی ناپذیر از یکدیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: تمام فعالیت‌های ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه باید به دقت انجام شود، چون یک اشتباه می‌تواند نتیجه عکس داشته باشد.

این مرجع تقلید شیعیان افزود: توجه به کیفیت فعالیت‌ها، یکی از الزامات ستاد همکاری آموزش و پرورش و حوزه است، چرا که باید علوم انسانی - اسلامی که توسط استکبار متروک شده را به جریان درآورد و آثار علمی غربی که مراکز علمی ما را قبضه کرده‌اند، اصلاح شود.

وی همچنین با اشاره به قطعنامه پارلمان اروپا علیه ایران، گفت: در اسلام تمام علوم مانند طب، هیئت، فیزیک، شیمی و ... الهی است، ولی در غرب این‌گونه نیست و قطعنامه اخیر اتحادیه اروپا نیز بر گرفته از فرهنگ غرب است که در آن، علم راهی به سوی خدا ندارد.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به ضرورت گسترش علوم انسانی اسلامی، یادآور شد: تعالیم و مضامین اسلامی از جمله موضوعاتی است که ستاد همکاری ها باید در گسترش و تبیین آنها بکوشد و بنا به فرمایش مقام معظم رهبری این امر باید با ارتباط با علما و محققین صورت پذیرد تا بتوان علوم انسانی اسلامی قرآنی را به دنیا معرفی کرد.

وی توجه به تاریخ انبیا و ائمه‌(ع) را از مسایل بسیار مهم خواند و عنوان داشت: یک سوم قرآن را داستان‌های تاریخی در بر گرفته است و این امر نشان از اهمیت تاریخ و جنبه عبرت‌آموزی آن دارد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام ملکی، مشاور وزیر و دبیر ستاد همکاری های آموزش و پرورش و حوزه های علمیه، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این ستاد ارائه داد.

کلید واژه های مطلب: آیت   الله   نوری   همدانی      آثار   علمی   غربی   که   مراکز   علمی   ما   را   قبضه   کرده‌اند   باید   اصلاح   شود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.