هزینه میلیون دلاری کشورهای خارجی برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات عراق

هزینه میلیون دلاری کشورهای خارجی برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات عراق shia muslim                   
مشاور نوری المالکی نخست‌وزیر عراق بر برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر آن تأکید کرد و گفت: این انتخابات حتی یک روز هم در هیچ نقطه‌ای از عراق به تأخیر نمی‌افتد.

به گزارش مصاف به نقل از تسنیم علی موسوی" مشاور ارشد نوری المالکی نخست وزیر عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بغداد اظهار داشت: برخی کشورهای عربی منطقه می‌خواهند با کمک به گروه‌های شبه‌نظامی و تروریستی در روند پروسه سیاسی اخلال ایجاد کنند و مانع برگزاری انتخابات شوند.
وی افزود: این کشورها با باز کردن مرزهای خود و کمکهای مالی فراوان، می‌خواهند ملت عراق را از انتخابی که پیشِ‌روی دارند بازدارند و نقشه تجزیه عراق و ناامن کردن کشور را پیاده کنند.
انتخابات عراق در موعد مقرر برگزار می‌شود
مشاور نخست وزیر عراق با اشاره به اینکه حتی یک روز هم انتخابات در هیچ نقطه‌ای از عراق تأخیر نخواهد شد، گفت: عزم دولت برای برگزاری یک انتخابات آزاد جزم است و حتی یک روز هم آن را به تأخیر نمی‌اندازیم، در مورد مناطقی هم که هم اکنون جنگ در آنها جریان دارد باید بگویم که نیروهای امنیتی تلاش می‌کنند تا روز انتخابات امنیت کامل این مناطق را هم تأمین کنند.
هزینه میلیون‌ دلاری کشورهای خارجی برای تأثیرگذاری بر نتایج انتخابات عراق
موسوی انتخابات این دوره پارلمان عراق را "حیاتی" و "تاریخی" توصیف کرد و گفت: اهمیت این انتخابات به‌قدری بالا است که کشورهای خارجی روی آن میلیون‌ها دلار سرمایه گذاری کرده‌اند و با کمک مالی به بعضی جریان‌های سیاسی می‌خواهند روند سیاسی کشور را دچار مشکل کنند.
سفر مالکی به تهران شایعه است اما زیباری به ایران می‌آید
مشاور نخست وزیر عراق در بخش دیگری از این مصاحبه سفر قریب الوقوع "نوری المالکی" به تهران را رد کرد و گفت: برخی رسانه‌ها شایعه سفر آقای المالکی به تهران را مطرح کردند که این موضوع تکذیب می‌شود؛ اما آقای هوشیار زیباری برنامه‌ای برای سفر به ایران دارد و در آینده وارد تهران خواهد شد اما هنوز زمان آن مشخص نیست.
وی روابط تهران ــ بغداد را در بهترین حالت خود توصیف کرد و گفت: اکنون ما بهترین روابط را با ایران داریم؛ این کشور برای ما مهم است و می‌خواهیم  در همه زمینه‌ها روابط خودمان را افزایش دهیم، مشکلاتی هم وجود دارند که امیدواریم با سفر مقامات دو طرف این مشکلات حل شوند.
اختلافات عراق و ترکیه ناشی از درگیری‌های منطقه و حوادث داخلی ترکیه بود
موسوی همچنین خواستار افزایش روابط با ترکیه شد و افزود: ما نه‌فقط با ایران بلکه با همه کشورها خواستار روابط حسنه‌ای هستیم، در گذشته ما برخی اختلافات با ترکیه داشتیم این اختلافات شاید به همان اندازه که ناشی از درگیری‌های منطقه‌ای بود، از رویدادهای داخلی ترکیه نیز نشئت می‌گرفت اما از این مطمئنم که ما، چه از آغاز و چه در آینده، خواهان روابط خوبی با ترکیه بوده و هستیم.

کلید واژه های مطلب: هزینه   میلیون   دلاری   کشورهای   خارجی   برای   تأثیرگذاری   بر   نتایج   انتخابات   عراق   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.