پیروزی شخصیت شیعه در پارلمان اندونزی

پیروزی شخصیت شیعه در پارلمان اندونزی shia muslim                   
در طول مبارزات انتخاباتی، گروه‌های تکفیری و وهابی ـ که در اندونزی دارای نفوذ هستند ـ با کافر خواندن جلال الدین رحمت، تلاش زیادی کردند تا از رأی مردم این کشور به وی جلوگیری کنند.

به گزارش مصاف به نقل از مهرورزی، نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اندونزی، حکایت از پیروزی شخصیت محبوب شیعیان اندونزیایی در این انتخابات دارد.
 
«پروفسور جلال الدین رحمت» رئیس جمعیت اهل بیت اندونزی(IJABI) در این انتخابات موفق شده است از منطقه انتخاباتی دوم باندونگ و باندونگ غرب به پارلمان ملی این کشور بزرگ راه یابد.
 
جلال الدین رحمت که از شخصیت های علمی و دینی اندونزی است تاکنون فعالیت سیاسی نداشت اما امسال با هدف دفاع از حقوق اقلیت های دینی اندونزی ـ بویژه شیعیان مظلوم سامپانگ که چند سال است از دیار خود رانده شده و در اردوگاهها زندگی می کنند ـ در انتخابات شرکت کرد.
 
انتخابات پارلمانی اندونزی از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین 1393 از شرقی‌ترین استان این کشور ـ یعنی پاپوا ـ آغاز شد و با وجود شرایط نامساعد جوی و مشکلات اداری، تا چند روز در این کشور 250 میلیون نفری ادامه دارد. قرار است 186 میلیون واجد شرایط شرکت در انتخابات از میان 230 هزار نامزد معرفی‌شده، نمایندگان پارلمان عمومی را انتخاب کنند.
 
نتایج اولیه نشان می‏دهد بر خلاف انتظارها، حزب دمکراتیک که رهبری آن را «سوسیلو بامبانگ یودهویونو» رئیس‌جمهور کنونی اندونزی بر عهده دارد به سبب برخی رسوایی‌ها با کاهش شدید محبوبیت روبه‌روست و برای نخستین بار از سال 1998 تا به‌حال به مقام چهارم سقوط کرده است.
 
نتایج رسمی و نهایی انتخابات در فاصله زمانی 17 تا 19 اردیبهشت 1393 اعلام خواهد شد.
 
جلال الدین رحمت کیست؟
 
پروفسور حاج جلال الدین رحمت (Jalaluddin Rakhmat) اندیشمند اندونزیایی است که در دانشگاه‏های “آیووا ایالات متحده آمریکا”، “مطالعات بین الملل استرالیا” و “دانشگاه اسلامی ماکاسار اندونزی” به تحصیل پرداخته و از استرالیا دکترای سیاست و روابط بین الملل و از اندونزی دکترای علوم حدیث گرفته است.
 
وی مؤسس سازمان ایجابی (به اندونزیایی: Ikatan Jamaah AhlulBait Indonesia – IJABI) است که بزرگترین سازمان مسلمانان شیعه در اندونزی محسوب می‏شود.
 
در طول مبارزات انتخاباتی، گروه های تکفیری و وهابی ـ که در اندونزی دارای نفوذ هستند ـ با کافر خواندن جلال الدین رحمت، تلاش زیادی کردند تا از رأی مردم این کشور به وی جلوگیری کنند.

کلید واژه های مطلب: پیروزی   شخصیت   شیعه   در   پارلمان   اندونزی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.