ابتکار یک دانشجوی کانادایی در مورد حجاب

ابتکار یک دانشجوی کانادایی در مورد حجاب shia muslim                   
یک دانشجوی مسیحی ایرانی الاصل کانادائی که "انیسه روحانی" نام دارد، با استفاده نمودن از حجاب به مدت 18 روز تلاش کرد دیدگاه جامعه را در مورد حجاب، زنان محجبه و اسلام به دست بیاورد.

به گزارش مصاف به نقل ازخبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ روزنامه جمهوری اسلامی‌ در قالب اخبار جهت اطلاع امروز چهارشنبه خود نوشت:
 
* یک دانشجوی مسیحی ایرانی الاصل کانادائی با ابتکار جالبی به سنجش نظر مردم در مورد حجاب پرداخت.
 
این دانشجو که "انیسه روحانی" نام دارد، با استفاده نمودن از حجاب به مدت 18 روز تلاش کرد دیدگاه جامعه را در مورد حجاب، زنان محجبه و اسلام به دست بیاورد.
 
روزنامه دیلی میل نوشت: دانشجوی کانادایی به مدت 18 روز حجاب بر سر کرده و به نقاط مختلف شهر از جمله دانشگاه و دیگر اماکن عمومی رفت تا دیدگاه افراد جامعه و برخورد آنان با زنان مسلمان با حجاب را به طور مستقیم بسنجد.
 
با اینکه وی گمان می‌کرد با زن با حجاب به شکل نژادپرستانه برخورد شود، اما رفتار دوستانه و مهربانانه مردم، او را متعجب کرد.
 
انیسه می‌گوید: چیزی که مرا بیش از همه به شگفتی واداشت این بود که احترام شهروندان نسبت به من در زمانی که حجاب بر سر کردم بسیار بیش از روزهایی بود که به طور معمولی و بی‌حجاب از خانه خارج می‌شدم.
 
وی افزود: در نظر داشتم با استفاده نمودن از حجاب، زمینه‌های گفت و گوی میان فرهنگ‌ها و ادیان مختلف را ایجاد کنم و افکار منفی گرای موجود و نژادپرستانه علیه اسلام را به گونه‌ای تغییر دهم.

کلید واژه های مطلب: ابتکار   یک   دانشجوی   کانادایی   در   مورد   حجاب   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.