دعوت مسیحیان جهان به زیارت عتبات عالیات

دعوت مسیحیان جهان به زیارت عتبات عالیات shia muslim                   
به نظر می‌رسد که هیئت واتیکانی، شاهد مهمان نوازی و آغوش باز ملت و مقامات رسمی و غیر رسمی عراق بود از همین رو دیگر مسیحیان نیز نباید ترس و واهمه ای انجام سفری مشابه به عتبات عالیات داشته باشند.

به گزارش مصاف،به نقل از شیعه آنلاین، حجة الإسلام و المسلمين شيخ "سامي المسعودي" وکيل ديوان وقف شيعيان عراق طي اظهاراتي از همه مسيحيان جهان دعوت کرد که به زيارت عتبات عاليات در کشور عراق بيايند.

وي در ادامه اظهارات خود گفت: اخيرا هيئتي بلند پايه از واتيکان براي بازديد نزديک عتبات عاليات به کشور عراق سفر کردند. سفر آنان همزمان بود با أيام أربعين حسيني عليه السلام.

شيخ المسعودي افزود: سفر اين هيئت واتيکاني، انجماد موجود در اين زمينه را شکست و راه را براي ديگر مسيحيان جهان جهت سفر کردن به عراق براي زيارت عتبات عاليات، باز کرد.

وکيل ديوان وقف شيعيان عراق همچنين گفت: به نظر مي رسد که هيئت واتيکاني، شاهد مهمان نوازي و آغوش باز ملت و مقامات رسمي و غير رسمي عراق بود از همين رو ديگر مسيحيان نيز نبايد ترس و واهمه اي انجام سفري مشابه به عتبات عاليات داشته باشند.

حجة الإسلام و المسلمين المسعودي در ادامه افزود: نتيجه سفر اين هيئت واتيکاني به عراق،‌ تشکيل کميته اي براي گفتگوي دو جانبه ميان عراق و واتيکان بود. اين هم نتيجه اي مفيد براي طرفين به شمار مي رود و به نظر ما يکي از مهم ترين دستاوردهاي اين سفر بوده زيرا عراق يکي از مهم ترين کشوري اسلامي است و واتيکان هم قبله مسيحيان جهان به شمار مي رود.

وکيل ديوان وقف شيعيان عراق در پايان گفت: بر اساس توافق انجام شده ميان طرفين، مقرر گرديد که در آينده اي نزديک ديدار مشابه ميان طرفين در شهر نجف أشرف انجام شود تا روابط دوجانبه تقويت شود و راه هاي نزديک تر شدن و گسترش روابط بيش از پيش مورد بحث و بررسي قرار گيرد.

کلید واژه های مطلب: دعوت   مسیحیان   جهان   به   زیارت   عتبات   عالیات   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.