بر امت محمدی است که از خواب طولانی مدت خود بیدار شود

بر امت محمدی است که از خواب طولانی مدت خود بیدار شود shia muslim                   
وی افزود هم چنین بر امت است که از رسالت خود که به دور از فرهنگ بریدن سر، تکفیر و تعصب کشنده است دفاع کند و افکار و طرح‌های خود را بر اساس مشروع الهی محمدی اصیل بنا کنند. سید عمار حکیم تاکید کرد اسلام ، الهی متولد شد، با محمد (صلی الله علیه و آله) وجودش را اعلام کرد و با امام حسین (علیه السلام) ثبت شد و با انسانیت ادامه خواهد یافت

به گزارش مصاف به نقل از شیعه نیوز:
در جشنی که به مناسبت میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) توسط موسسه شهید محراب در  برگزار شد آیت الله سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سخنانی اظهار داشت برای حفظ نقش انسانیمان در مسیر بشریت واجب است که این مناسبت فرخنده را آغازی جدی، حقیقی و جدید برای امت و وطنمان در نظربگیریم.

حکیم افزود: بر پیروان است که از رهبر و اخلاق و روش او تبعیت نمایند ، حب پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نباید فقط بر زبانها باشد بلکه باید در عمل نمود پیدا کند و در قلب جاودان شود و عقل آن را به مواضع محسوس و اقدامات ملموس تبدیل نماید. ما امیدواریم این مناسبت مبارک آغاز و شروع برادری برای خدا، وطن و هدف باشد ، پیامبر (صلی الله علیه و آله) اسوه ما در برخورد با بحران ها و عبور از دست اندازهای مسیرهای سختهستند، هیچ پیامبری به اندازه ایشان آزار ندید امام هدفش بالاتر از دردها و مسئولیتش نیز فراتر از مسائل شخصی بود.

رئیس مجلس اعلا در ادامه اظهار داشت: ما در حالی این مناسبت فرخنده را گرامی می داریم که هجوم تروریسم، کشور و وحدت و دین ما را هدف گرفته و تلاش می کند ما را از نظر فکری و روانی بترساند و دین و شرع ما را مصادره نماید اما ما برای دفاع از خود و وطن یکپارچگی خود را حفظ خواهیم کرد و ازحکومت و برادران ارتش که به مقابله با این عوامل تروریسم برخاسته اند اعلام حمایت می کنیم.

حکیم ضمن اشاره به اینکه این جشن ها از 12 تا 17 ربیع الاول ادامه دارد افزود: بر امتی که به دین محمد (صلی الله علیه و آله) ایمان آورده واجب است که امروز بیشتر از هر زمان دیگری از خواب طولانی مدت خود بیدار شود و پرده های عقب ماندگی و تفرقه را کنار بزند و به جهانیان ، دعوتی محمدی به دور از کینه، انزجار و جاهلیت جدید تقدیم کند.

وی افزود هم چنین بر امت است که از رسالت خود که به دور از فرهنگ بریدن سر، تکفیر و تعصب کشنده است دفاع کند و امروز همه فعالان خواهان این امر هستند که همه موضعی صحیح و صریح را اتخاذ نموده و افکار و طرح های خود را بر اساس مشروع الهی محمدی اصیل بنا کنند. سید عمار حکیم تاکید کرد اسلام ، الهی متولد شد، با محمد (صلی الله علیه و آله) وجودش را اعلام کرد و با امام حسین (علیه السلام) ثبت شد و با انسانیت ادامه خواهد یافت زیرا اسلام برای انسان و تکامل و پیشترفت او نازل شده است .

کلید واژه های مطلب: بر   امت   محمدی   است   که   از   خواب   طولانی   مدت   خود   بیدار   شود   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.