حکم زندان برای یهودی متهم به جاسوسی برای ایران

حکم زندان برای یهودی متهم به جاسوسی برای ایران shia muslim                   
دادگاهی در اسرائیل یک یهودی مخالف موجودیت دولت یهود، را به اتهام تلاش برای برقراری ارتباط با ایران و جاسوسی برای تهران به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد.


به گزارش مصاف به نقل از مشرق، بی‌بی‌سی نوشت: دادگاهی در بیت‌المقدس یک اسرائیلی را به اتهام پیشنهاد جاسوسی کردن برای ایران، به چهار سال و نیم زندان محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، «اسحاق برگل»، 46 ساله، به برقراری تماس با عامل خارجی و تلاش برای خیانت و کمک به دشمن اسرائیل متهم شده است. با این حال، دادگاه اعلام کرده او هیچ آسیبی به اسرائیل نرسانده است.

نکته اینجاست که «اسحاق برگل» عضو نهاد دینی «ناتوری کارتا»ست که نهادی یهودی ارتودکس است که با موجودیت دولت اسرائیل مخالفت می‌کند. اعضا این نهاد بر این باورند که تنها مسیح می‌تواند دولت یهودی برپا کند.

این دادگاه اسرائیلی مدعی شده، برگل سال 2011 به برلین پایتخت آلمان سفر کرده و در آنجا طی تماس با سفارت ایران، پیشنهاد جمع‌آوری اطلاعات درباره اسرائیل را مطرح کرده. طبق ادعای این دادگاه، او حتی بعد از بازگشت به اراضی اشغالی نیز با دیپلمات‌های ایرانی در تماس بوده است.

سرویس امنیت داخلی اسرائیل (شین‌بت) اعلام کرده، اسحاق برگل گفته اقدامات او از روی کینه و عداوت با اسرائیل بوده و برای منفعت مالی دست به این اقدام زده است

کلید واژه های مطلب: حکم   زندان   برای   یهودی   متهم   به   جاسوسی   برای   ایران   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.