وزارت خارجه سوریه اعلام کرد؛ توطئه عربستان برای ناکام گذاشتن ژنو 2

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد؛ توطئه عربستان برای ناکام گذاشتن ژنو 2 shia muslim                   
وزارت خارجه سوریه از توطئه عربستان سعودی به منظور به شکست کشاندن کنفرانس بین‌المللی «ژنو 2» خبر داد.


 به گزارش مصاف  به نقل از مشرق، وزارت خارجه سوریه با اعلام این خبر افزود: عربستان سعودی ابتکاری به منظور متوقف ساختن درگیری‌ها بین‌ گروه‌های تروریستی مسلح ارائه کرد. این طرح ابتکاری به دنبال به شکست کشاندن راه حل سیاسی در کنفرانس ژنو 2 صورت گرفته است.

از طرفی تلویزیون دولتی سوریه گزارش داد که هیئت دولت این کشور که در سوئیس حضور دارد آماده است با معارضان در چارچوب بیانیه ژنو1 مذاکره کند.

پیشتر نیز «لؤی صافی» سخنگوی ائتلاف معارضان اعلام کرده بود که دولت آماده است در چارچوب ژنو1 مذاکره کند.

تلویزیون دولتی سوریه همچنین گزارش داده که دولت آماده است با معارضان درباره بندهای ژنو1 مذاکره کند.

از طرفی دیگر هیئت رسمی دولت سوریه در ژنو 2 در واکنش به ادعاهای ائتلاف معارضان سوری تاکید کرد که دولت سوریه برای حفظ خون مردم سوریه در ژنو 2 شرکت کرده است.

این هیئت افزود که سوریه با برخی از ملاحظات بیانیه ژنو 1 را پذیرفته است و برای حفظ خون ملت سوریه و دستیابی آنها به دموکراسی و آزادی در کنفرانس ژنو 2 شرکت کرده است.

هیئت رسمی دولت سوریه گفت: به نظر می‌آید که ائتلاف معارضان از بیانیه ژنو 1 فقط بند 8 آن را مطالعه کرده است در صورتی که قبل و بعد از آن نیز مواردی ذکر شده است و امکان ندارد که یک بیانیه از وسط آن شروع شود.

کلید واژه های مطلب: وزارت   خارجه   سوریه   اعلام   کرد؛   توطئه   عربستان   برای   ناکام   گذاشتن   ژنو   2   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.