آخرین اخبار از مرکز تخصصی مهدویت

آخرین اخبار از مرکز تخصصی مهدویت shia+muslim                   
معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت از برگزاری دوره‌های آموزشی مباحث مهدویت در سه شهر کاشان، کرمانشاه و اصفهان خبر داد.

به گزارش مصاف به نقل از ایسنا:
محمدرضا نصوری با اشاره به فعالیت‌های مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در بحث آموزش‌های مقدماتی و تکمیلی دوره‌های مهدویت، خاطرنشان کرد: این دوره‌ها در دو بخش مقدماتی و تکمیلی بین کارمندان و کارکنان ادارات و نهادهای مختلف در سراسر کشور در حال برگزاری است.

 

وی افزود: در حال حاضر دوره آموزشی برای موسسه هم‌اندیشی کانون‌های فرهنگی شهرستان کاشان در دو بخش برادران و خواهران در حال برگزاری است. همچنین دوره‌های آموزشی مباحث مهدویت در دانشگاه صنعتی اصفهان نیز در دست اجراست.

 

معاون تبلیغ و اطلاع رسانی مرکز تخصصی مهدویت گفت: برنامه‌ دیگر که به مناسبت عید غدیر با همکاری بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) استان کرمانشاه برگزار می‌شود همایش سراسری غدیر پژوهی است که اول آبان ماه در شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

 

همچنین حجت‌الاسلام علی باغستانی مدیرعامل موسسه هم‌اندیشی کانون‌های فرهنگی شهرستان کاشان درباره برگزاری دوره آموزشی مباحث مهدویت به خبرنگار ایسنا، گفت: مرحله اول این طرح برای 61 نفر از خواهران که دارای مدرک لیسانس به بالا بودند برگزار شد که هم‌اکنون دوره تکمیلی برای این افراد زیر نظر مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در مرحله مقدماتی این دوره‌های آموزشی برای طلاب و فرهنگیان در بخش خواهران 112 نفر و در بخش برادران 120 نفر ثبت‌نام کردند که این دوره‌ها با محوریت کتاب «نگین آفرینش» بوده و مباحثی همچون ولایت فقیه، تاریخ و روانشناسی کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

 

مدیرعامل موسسه هم‌اندیشی کانون‌های فرهنگی شهرستان کاشان با بیان این‌که «مباحث قرآنی و غدیر نیز در کنار این دوره‌ها تدریس می‌شود» گفت: برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها و افرادی که امتیاز لازم را کسب کنند گواهینامه‌ای از سوی مرکز تخصصی مهدویت اعطا خواهد شد.

کلید واژه های مطلب: آخرین   Ø§Ø®Ø¨Ø§Ø±   Ø§Ø²   Ù…رکز   ØªØ®ØµØµÛŒ   Ù…هدویت   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.