پروژه 'نقش خانواده در زمینه سازی ظهور' در ارزیابی نهایی

پروژه                   
عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت از اتمام نگارش و ارزیابی پروژه 'نقش خانواده در زمینه سازی ظهور' خبرداد و گفت: این پروژه درقالب ۵ فصل، مباحث مرتبط با این موضوع را دنبال می‌کند.

به گزارش مصاف به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:
حجت الاسلام ملکی راد، عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت در تبیین پروژه "نقش خانواده در زمینه سازی ظهور" گفت: ظهور امام مهدی(ع) و چگونگی شکل گیری حکومت جهانی، به مقدمات و شرایط مختلفی وابسته است. برای اجرای برنامه‏‌های نهضت جهانی، علاوه بر دیگر اسباب و عوامل، به یارانی عاشق، مؤمن، شجاع، فهیم و مخلصی که از نظر اخلاقی در اوج قله کمال راه یافته اند، نیاز است. یکی از عوامل مهم در این زمینه، بررسی نقش و جایگاه اساسی و زیربنایی خانواده در تربیت نسل منتظر و در نتیجه کمک به فراهم ساختن زمینه ها و بسترهای مناسب برای حضور فعال و گسترده زمینه سازان، در جهت زمینه سازی ظهور است. زیرا خانواده می تواند در تربیت نسل منتظر و آگاهی بخشی به آنان و انتقال آموزه های انتظار پویا و ... نقش مؤثر و کارآمدی داشته باشد و کانون مهم تربیتی و اصلاحی برای شکل گیری گروه زمینه ساز به حساب آید.

بنابراین گزارش این پژوهش درصدد بررسی "نقش خانواده در زمینه سازی ظهور" با ارائه شیوه ها و راهکاری مناسب و مؤثر تربیتی و اخلاقی در این زمینه است.
ایشان خاطر نشان کردند: این پروژه در گروه فرهنگ مهدویت و سپس در شورای پژوهشی مرکز به تصویب رسید و انجام آن به بنده محول شد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه در مورد وضعیت پروژه نیز اظهارداشت: این پروژه در قالب کتاب و در 250 صفحه انجام شده و اکنون کار نگارش آن به اتمام رسیده و بخش اعظم کار برای ارزیاب ارسال شده و مابقی آن نیز جهت ارزیابی به زودی ارسال می شود که پس از اصلاح باید جهت رفع موارد در اختیار بنده قرار گیرد.

شایان ذکر است، این پروژه درقالب 5 فصل، مباحث مرتبط با این موضوع را دنبال می کند و به مباحثی چون ویژگی های خانواده منتظر و نقش خانواده در تربیت عقلانی و اخلاقی و عبادی فرزندان می پردازد.

کلید واژه های مطلب: پروژه   'نقش   خانواده   در   زمینه   سازی   ظهور'   در   ارزیابی   نهایی   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.