حسرت زیارت بقیع بر دل زائران ماند + تصاویر

حسرت زیارت بقیع بر دل زائران ماند + تصاویر shia muslim                   
روز پنجشنبه دهم بهمن ماه برای دومین روز متوالی بغض زائران و ارادتمندان خاندان رسول مکرم اسلام(ص) پشت درهای بقیع ترکید.

به گزارش  مصاف به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ  روز گذشته زائران عمره گزار ایرانی كه بعد از نماز صبح مشتاقانه و بی صبرانه به سمت ورودی‌های قبرستان بقیع حركت كردند با درهای بسته ای روبرو شدند كه شرطه ای مقابل آن ایستاده و می‌گوید «حاجی حاجی مطر، مطر و…» او می‌خواست به زائران بگوید كه به خاطر بارش باران در روزهای گذشته امكان ورود به قبرستان بقیع و حضور در این مكان مقدس میسر نیست.

انبوه زائران عاشق و ارادتمند خاندان پیامبر اسلام (ص) از كشورهای مختلف كه برای زیارت و عرض ارادت به ائمه مظلوم بقیع بعد از یك روز انتظار خود را به جوار قبور فرزندان رسول خدا (ص) رسانده بودند، اما امروز نیز وقتی از ماموران مقابل درهای بقیع علت را جویا شدند همان دلیل روز گذشته یعنی بارش باران و شل و گل بودن را عنوان را شنیدند.

این درحالی است كه بارش باران دو روز پیش در مدینه اتفاق افتاده بود و خبری از گل و شل بودن معابر نبود بنابراین از آنجا كه راهروها و معابر داخل قبرستان نیز سنگ فرش می‌باشد پس عملا حضور زائران در داخل آن مشكلی ایجاد نمی‌كند.

به هرحال زائران عمره گزار ایرانی كه عموما ۵ روز از سفر ۱۰ روزه خود به سرزمین وحی را در مدینه منوره سپری می‌كنند یكی از مهمترین خواسته هایشان برطرف شدن این مساله جهت حضور در قبرستان بقیع كه قبور چهار امام معصوم (ع) در آنجا واقع شده، عنوان می‌كنند.

زائران پس از اطلاع از این خبر برای ورود به قبرستان بقیع به ماموران اصرار می‌كردند كه با ممانعت و گاها برخود همراه با عصبانیت انها روبرو می‌شدند لذا تلاش كردند در اطراف قبرستان زیارتنامه ائمه بقیع را از دور قرائت كرده و پشت درهای بسته بقیع اشك بریزند و ابراز ارادت كنند.

گفتنی است است مقامات سعودی و مسوولان حرم نبوی چند سالی است كه اجازه ورود چند ساعته زائران به قبرستان بقیع را بعد از نماز صبح می‌دهند اما در دو روز گذشته به بهانه بارش باران از حضور زائران در این قبرستان ممانعت به عمل آمده است.

بر اساس این گزارش، این اقدام باعث شد تا زائران به در قالب كاروان‌های خود به سمت خیابان‌های اطراف قبرستان بقیع حركت كرده و از دیوارها و نقاطی كه امكان مشاهده داخل قبرستان از پشت میله‌ها وجود داشته را ببینند.

یكی از نكات قابل توجه در این ایام حضور زیاد و انبوه دستفروشان در بین الحرمین مدینه است كه به نوعی بعد از نماز توجه زائران را جلب كرده و موجب مشغول شدن آنان به خرید می‌گردد این در حالی است كه برخلاف سایر ایام، اداره حرم و بلدیه مدینه مانع فروش آنها نمی‌شوند كه این اقدام تجمع گسترده و انبوه زائران در بین الحرمین را به دنبال داشته است.

کلید واژه های مطلب: حسرت   زیارت   بقیع   بر   دل   زائران   ماند         تصاویر   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.