بزرگترین بانک‌های سوئد و دانمارک بانک‌های اسرائیلی را تحریم می‌کنند

بزرگترین بانک‌های سوئد و دانمارک بانک‌های اسرائیلی را تحریم می‌کنند shia muslim                   
دو بانک «نوردیا» و «دانسک» قصد دارند همکاری خود را با بانک‌های فعال در شهرک‌های صهیونیست‌نشین اراضی اشغالی کرانه باختری متوقف کنند


به گزارش مصاف به نقل از  خبرگزاری فارس ، مسئولان 2 بانک که جزو بزرگترین موسسات مالی اروپا به شمار می‌آیند، قصد دارند همکاری خود با بانک‌های اسرائیلی فعال در شهرک‌های یهودی‌نشین اراضی اشغالی کرانه باختری را متوقف کنند.

بانک‌های «نوردیا» و «دانسک» که به ترتیب بزرگترین بانک‌های سوئد و دانمارک و همچنین از جمله بزرگترین بانک‌های اروپایی هستند، میلیاردها دلار سرمایه در گردش و بیش از 16 میلیون مشتری در قاره اروپا دارند.

به نوشته پایگاه خبری «والا»، بانک «دانسک» اخیرا فهرست موسساتی را که به دلایل اخلاقی با آن‌ها کار نمی‌کند را به روزرسانی کرده است. در لیست به روزشده، نام بانک صهیونیستی «هپوعالیم» که چندین شعبه در شهرک‌های اراضی اشغالی دارد و در پروژه‌های متعددی در کرانه باختری سرمایه‌گذاری کرده، به چشم می‌خورد.

در همین حال، بانک «نوردیا» هم از بانک‌های اسرائیلی «لئومی» و «میزراهی تفاخوت» خواسته است هرچه سریعتر نحوه فعالیت‌های خود در کرانه باختری را علنی اعلام کنند. این بانک با صدور بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده‌ که نسبت به «نقض احتمالی قواعد بین‌المللی» و نقش بانک‌های اسرائیلی در آن، نگران است.

اتحادیه اروپا در ماه جولای سال گذشته با صدور دستورالعملی بانک‌ها و موسسات کشورهای عضو را از هرگونه همکاری مالی با موسسات فعال در اراضی اشغالی کرانه باختری منع کرد. بر اساس این دستورالعمل، از این پس در هرگونه قرارداد همکاری اقتصادی موسسات کشورهای عضو با اسرائیل باید بندی وجود داشته باشد که تصریح می‌کند که آن قرارداد شهرک‌های اراضی اشغالی را شامل نمی‌شود.

در چند ماه اخیر موسسات مختلفی اروپایی از جمله بزرگترین صندوق بازنشستگی و شرکت آبرسانی هلند همکاری خود با بانک‌های اسرائیلی فعال در شهرک‌های کرانه باختری را قطع کرده‌اند. آژانس بازرگانی انگلیس هم با صدور بیانیه‌ای موسسات مالی و شرکت‌های انگلیسی را به عدم همکاری با شهرک‌های صهیونیست‌نشین اراضی اشغالی تشویق کرده است.

کابینه رژیم‌صهیونیستی هفته قبل قرار بود به صورت فوق‌العاده با موضوع تحریم‌های احتمالی آینده در صورت عدم پیشرفت مذاکرات سازش، تشکیل جلسه بدهد، که البته این جلسه به دلیل بروز اختلاف میان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «نفتالی بنت» وزیر اقتصاد رژیم‌صهیونیستی به تعویق افتاد.

کلید واژه های مطلب: بزرگترین   بانک‌های   سوئد   و   دانمارک   بانک‌های   اسرائیلی   را   تحریم   می‌کنند   shia   muslim   

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.