نامه مجمع جهانی اهل بیت (ع) به علمای اسلامی برای مقابله با تروریسم ارسال شد

نامه مجمع جهانی اهل بیت (ع) به علمای اسلامی برای مقابله با تروریسم ارسال شد shia+muslim                   
دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به لزوم ایستادگی مسلمانان آزاده در مقابل جریانات وهابی و تکفیری، از نامه نگاری با علمای تسنن و شیعه داخل و خارج کشور به منظور روشنگری افکار عمومی و همچنین مقابله با تروریست و ایستادگی در برابر این جنایتکاران خبر داد.

به گزارش مصاف  حجت الاسلام والمسلمین ˈمحمد حسن اختریˈ روز یکشنبه سیزده بهمن در حاشیه آئین ادای احترام اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) با امام راحل درگفت وگو با ایرنا، افزود: نامه نگاری های متعددی با علمای جهان اسلام از جمله علمای پاکستان، افغانستان، عراق، مالزی و همچنین رییس جمهور اندونزی صورت گرفته است.

وی دفاع، پشتیبانی و حمایت از امت اسلامی به ویژه شیعیان و پیروان اهل بیت (ع) در سراسر جهان را از جمله وظائف اصلی این مجمع ذکر کرد و اظهار داشت: البته ما به تاسی از امام (ره)و رهبر معظم انقلاب هیچگونه اعتقادی به مقابله به مثل با وهابیون تکفیری نداریم.

وی تاکید کرد: ما در مقابل کسانی که بر علیه مکتب اهل بیت (ع) و اسلام ناب محمدی(ص) سم پاشی کرده و افترا و تهمت می زنند به روشنگری اذهان مسلمانان خواهیم پرداخت و به شبهات ناروای آنان پاسخ می دهیم.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه، جریان های سلفی و تکفیری نه تنها شیعه بلکه برادران اهل تسنن را نیز قبول نداشته و همچون غده ای سرطانی در دنیای اسلام مسلمانان را به خاک و خون می کشند، گفت: وهابیت و تکفیری ها دست نشانده استکبار جهانی هستند و می بایستی از طریق رسانه ها و برگزاری کنفرانس های بین المللی افکار پلیدشان را به جهانیان اعلام کنیم.

اختری همچنین به اقدامات اخیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) اشاره کرد و افزود: چاپ و انتشار کتب، مقالات و جزوات مناسب و تاثیرگذار به زبانهای مختلف دنیا و همچنین برپایی همایش و سمینارها و دعوت کردن از علمای مختلف به منظور تبیین و بررسی دیدگاه های مختلف از آن جمله این اقدامات است.

نظرات

فقط اعضای سایت قادر به استفاده از بخش نظرات هستند.